DOUGLAS CLEAR FOCUS: mitai apie spuogus ir kaip su jais kovoti? (IV)

Yra kelios jautrios temos, kai kalba pasisuka apie odą ir jos būklę. Tai raukšlės ir aišku – spuogai. Vyrauja tikrai labai daug mitų ir daugeliui atrodo, kad šie akiai nemalonūs dariniais yra tik paauglystės problema. Ar taip iš tikrųjų ir yra? Dabar ir išsiaiškinkime.

Keli MITAI apie spuogus:

 • Spuogai kamuoja tik paauglystėje.
 • Spuogai kamuoja tik riebios odos savininkus.
 • Spuogai atsiranda tik dėl per mažos priežiūros.
 • Spuogai atsiranda dėl dekoratyvinės kosmetikos naudojimo.
 • Maistas nedaro įtakos spuogų susidarymui.
 • Spuogų problemą padeda spręsti soliariumas.

O yra taip:

 • Nors dažniausiai su spuogais iš tiesų susiduriama paauglystėje, tačiau jie kamuoja įvairaus amžiaus žmones. Tam įtakos gali turėti stresas, hormonai ar net paveldimumas.
 • Spuogai kyla ne tik dėl riebalų pertekliaus ar užsikimšusių porų, bet ir dėl tam tikro disbalanso. Jei organizme atsirado dirgiklis, spuogeliai gali „papuošti“ ir sausiausios odos savininkus.
 • Vyrauja įsitikinimas, kad dažnas plovimas padės išspręsti spuogų problemą. MITAS. Taip ne tik kad nepanaikinsi spuogų, bet ir iššauksi odos išsausėjimą. Taip vietoj vienos problemos turėsi jau dvi.
 • Kosmetika nekenks tol, kol ją tinkamai naudosi ir laiku nuplausi. Niekada neik miegoti su makiažu. Tuo metu vyksta regeneraciniai procesai ir ant odos esanti dekoratyvinė kosmetika tikrai iššauks spuogų protrūkį.
 • Kiekvieno organizmas skirtingai reaguoja į maisto produktus. Vienus beria nuo cukraus, kitus nuo pieno produktų, trečius – sūraus, kepto, gruzdinto maisto. Jei pastebėjai, kad kitą dieną po traškučių valgymo ant veido iškilo keli nauji draugai, šio produkto geriau vengti.
 • Ne kartą teko girdėti (o paauglystėje ir pačiai daryti), kad soliariumas – puiki priemonė spuogams džiovinti ir naikinti. Karštis tikrai šiek tiek padžiovina, bet tuo pat metu iššaukia ir papildomą riebalų išsiskyrimą.

SVARBU žinoti spuogų atsiradimo priežastis ir skirti, ar jų buvimas yra dėl odos tipo, ar dėl odos būklės.

Dėl odos tipo: oda riebi arba mišri (riebi T zona, sausi skruostai), išsiplėtusios poros, greitai atsirandantis blizgesys. Tokiu atveju reikalingi šiam odos tipui skirti produktai.

Dėl odos būklės: laikini odos pasikeitimai, kurie atsiranda dėl streso, hormonų, taršos, maisto ir pan. Tokiu atveju reikia derinti keliems odos tipams skirtus produktus ir atrasti balansą.

 

DOUGLAS CLEAR FOCUS

a20180806_212208

Kadangi pati susiduriu su spuogelių problema, nors paauglystė seniai praeita, noriu pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti, kaip kelis iš produktų derinu prie visos likusios odos priežiūros rutinos.

DOUGLAS savo FOCUS kolekcijoje turi kaip tik tai, kas padės tiek riebios/ mišrios odos savininkams, tiek tiems, kuriems kartais tenka pakovoti su lokaliais spuogeliais.

Efektyvumo paslaptis – arbatmedis, kuris pasižymi ypač dideliu antibakteriniu poveikiu. Derinamas su kitais ingredientais, sukuriami produktai, kurie puikiai valo, mažina sebumo išsiskyrimą, padeda naikinti jau esančius spuogelius ir apsisaugoti nuo kitų.

Clear Focus Clarifying Toning Lotion – poras sutraukiantis veido losjonas

a20180806_212703

Tai yra vienas tų produktų, kuris tiks tiek tikrai riebiai odai, tiek tai, kuri tik kartais susiduria su spuogais. Su vata perbrauki veidą ir iš karto pajunti švarą, o ant pačio diskelio gali matyti visus likusius nešvarumus. Poros sutraukiamos, spuogeliai po truputį naikinami. O geriausia tai, kad visiškai nejaučiamas sausas tempimo jausmas. Tuo pasirūpina agurkų, ramunėlių ekstraktas, kuris drėkina bei ramina jau ir taip suirzusią odą.

Clear Focus Purifying Mask – valomoji molio kaukė

a20180806_212750

Molio kaukės yra pati svarbiausia spuogų valymo ir mažinimo priemonė. Pirmiausia dėl to, kad tokios odos jokiu būdu negalima šveisti. Šveitimas pažeidžia spuogelį ir perneša jo viduje esančias bakterijas. Tuo tarpu molio kaukė švelniai valo, absorbuoja riebalų perteklių ir mažina jau esančius spuogus jų nepažeidžiant. Kaukės pagrindas – baltasis molis. Jis ne tik turi stiprų antibakterinį poveikį, bet ir skatina odos regeneracines funkcijas.

Clear Focus Purifying Scrub – valomasis veido šveitiklis

a20180806_214212

Tai be galo švelnus ir lengvas odos šveitiklis. Jis neabejotinai tiks ne tik riebiai odai prižiūrėti, bet ir kitų odos tipų profilaktikai. Gelinėje tekstūroje granulės vos juntamos, tad valymas yra ne tik gilus, bet ir švelnus. Svarbu paminėti, kad sudėtyje yra taukmedžio aliejaus. Paprastai jį galima sutikti produktuose sausai odai, tačiau čia jis puikiai dera su šveičiamuoju efektu bei antibakteriniu poveikiu ir tuo pat metu užkerta kelia galimam odos išsausinimui.

Primenu, šveitiklis yra skirtas negyvoms odos ląstelėms šalinti, bet ne spuogams šveisti. Dėl to, kad ir koks švelnus šveitiklis bebūtų, jį naudokite tik tada, jei šiuo metu ant veido nėra lengvai pažeidžiamų spuogų.

Clear Focus Corrective Serum – poras sutraukiantis veido serumas

a20180806_212537

Tikras išsigelbėjimas kovojančioms su dideliu riebalų kiekiu. Serumas labai lengvas ir neapkraunantis. Kadangi mano oda mišri, šį serumą naudoji tik dieną ir koncentruojuosi ten, kur reikia didžiausios kontrolės. Poros sutraukiamos, todėl net ir makiažas atrodo daug geriau.

Tuo tarpu riebios odos savininkės arba tos, kurios kovoja su spuogeliais, šį serumą drąsiai gali įtraukti tiek į dienos, tiek į vakaro odos priežiūros rutiną. Sudėtyje vėl sutinkame arbatmedžio aliejų, kuris tiek naktį, tiek dieną rūpinsis nenutrūkstamu antibakteriniu poveikiu.

clear focus Douglas douglas clear focus douglas focus Odos priežiūra riebios odos priežiūra spuoguotos odos priežiūra