Įdegis be saulės

Saulė nėra būtina tam, kad galėtume džiaugtis gražiu įdegiu. Ir aš kalbu tikrai ne apie soliariumus. Esu viena iš tų merginų, kuri pavasarį nedrąsiai traukia sijoną ir rodo aplinkiniams savo baltas kojas. Šaltuoju metų laikotarpiu nublukusią odą saulė įveikia sunkiai, o ir jos šiluma, turint omenyje lietuviškas vasaras, pasimėgauti nėra taip jau lengva. Tad ką daryti, jei saulė nepadeda pasiekti trokštamo rezultato? Aišku, visada galime rinktis soliariumą arba... įdegti tiesiog sėdint savo namuose.

Man niekada nebuvo labai priimtinas nė vienas iš šių variantų, bet pasižiūrėjus į gražius, sveikai atrodančius kūnus nenorom kilo baltas pavydas. Tad ir eksperimentų su įdegiu būta daug: soliariumas – check, ilgos vartymosi saulėje valandos – check, savaiminis įdegis – check. Ar kuris nors iš jų tobulai suveikė? Toli gražu. Mano oda labai šviesi ir jautri, tad po soliariumo jaučiu sausą tempimą. Be to, reikia ne vieno apsilankymo, kad rezultatas būtų matomas. Besideginant paplūdimyje – įdegti ne visada pavykta tolygiai, o savaiminio įdegio baimė atsirado kartu su jau ne kartą turėtu zebriuko dryžiaus įvaizdžiu. Dabar, kai pradėjau labiau domėtis kosmetika ir kūno priežiūros priemonėmis, po truputį ateina supratimas, kad praeityje ne viską dariau teisingai, o ir pasirinktos priemonės nebuvo geriausias pasirinkimas.

Kadangi už lango vasara ir tradiciškai lauke lietaus daugiau nei saulės, sukaupiu drąsą ir grįžtu prie „greito“, savaiminio įdegio priemonių.

20160706_192659

Norėjau išbandyti kuo daugiau skirtingų priemonių. Pasirinkau tiek lengvų, tiek intensyvesnių atspalvių kremų, koncentratų bei servetėlių. Dalis jų pasižymėjo ilgalaikiu poveikiu, o kiti – nusiplauna jau po kelių dienų. Domino kvapas, konsistencija, o svarbiausia – odos spalva po produkto panaudojimo.

COMODYNES

DSC_0455

Ko gero, daugiausia baimės sukėlė būtent šio produkto testavimas. Visada maniau, kad labai sudėtinga tolygiai paskirstyti savaiminio įdegio priemonę ją tepant servetėle. Su COMODYNES tai buvo stebėtinai paprasta – servetėlėje tikrai daug įsigėrusio produkto ir jį lengva paskirstyti ant odos. COMODYNES Instant Tanning One Day Color servetėlės paskirtis – suteikti įdegį laikinai. Man patiko pati gaminio idėja. Patiko, kaip jis tolygiai tepasi ant odos ir nepalieka dėmių. Patiko, kad jam išdžiūvus, galima drąsiai liesti padengtas vietas, nes jos netepa. Vis dėlto šis produktas man netiko idealiai. Pirmiausia, akivaizdžiai matosi, kad mano odos tipui atspalvis per tamsus, todėl šviesioms mergaitėms jo nerekomenduoju, nebent žadate atidengti ne visą kūną. Ši servetėlė labai tiktų kiek įdegusiai merginai, nes ne taip stipriai skirtųsi spalva, o turimam įdegiui ši priemonė suteiktų gaivumo ir lygumo.

Atsargiai! Jei žadate būti netoli vandens ar laiką leisite karštoje patalpoje, kurioje galite stipriai suprakaituoti, šia servetėle nesinaudokite. Produktas labai lengvai nusiplauna vos gavęs kontaktą su skysčiumi.

DOUGLAS SUN Self-Tanning Concentrate

20160704_195359-001

DOUGLAS SUN Self-Tanning Concentrate – viena mėgstamiausių ir bene lengviausiai valdomų mano išbandytų priemonių. Užtenka kelis koncentrato lašus sumaišyti su savo kasdiene odos priežiūros priemone. Daugelis bandytų priemonių buvo skirtos tik veidui arba kūnui, o ši yra skirta viskam. Kelis lašus šio koncentrato įlašini į savo kasdienį kremą ir taip ne tik garantuoji, kad oda gaus viską, ko jai reikia, bet ir tai, kad ji palaipsniui įdegs. Rusva spalva įgaunama tolygiai. Be to, diena po dienos galima ją intensyvinti iki geidžiamos.

Su šiuo koncentratu norėjau paeksperimentuoti kiek daugiau, todėl atlikau penkių dienų bandymą. Kiekvieną dieną į savo kūno losjoną lašinau po 3 produkto lašus. Būtent tiek rekomenduoja gamintojas. Losjono į delną pripildavau tiek, kiek reikia vienai kojai ištepti. Ir štai rezultatai.

1 diena.

20160706_205901

Įdegis, nors ir nežymus, bet jau matomas. Mano itin šviesi kojų oda įgavo labai natūralų atsplavį. Tokiu įdegiu dažniausiai galiu pasigirti po visos saulės vonių dienos.

5 diena.

20160707_212717

Įdegį įgavau palaipsniui ir per tas dienas net nepastebėjau, kaip jis atsirado. Tik padariusi paskutinę nuotrauką, pamačiau, koks akivaizdus skirtumas. Atspalvis atrodo labai natūraliai, o priemonės naudojimas kartu su savo kasdiene kūno priežiūros priemone labai pasiteisino – įdegis yra labai lygus, neliko jokių dryžių nei ties keliais ar kulnais.

COLLISTAR

20160614_235443

Daugelio merginų jau spėta pamėgti COLLISTAR koncentruota įdegio priemonė įspūdį paliko ir man. Pirmiausia, gal kiek išgąsdino produkto spalva – labai tamsi ir intensyviai ruda. Jo tekstūra taip pat labai skyrėsi nuo kitų išbandytų produktų – buteliuke įpiltas labai skystas, kiek klampus skystis. Produktas parduotamas su pipete, kuria patogu dozuoti produktą.

Mažo jo kiekio tikrai užteks dideliam plotui padengti, nes produktas labai skalsus. Siūlyčiau atkreipti dėmesį, kad priemonės yra labai daug ir ją naudosite tikrai ilgai, todėl ji labiau skirta toms, kurios gražiu įdegiu nori džiaugtis visus metus.

ARTEMIS More Than SPF Bronze Face Cream SPF10

20160710_123934

Paskutinis produktas, kurį noriu pristatyti, tai ARTEMIS More Than SPF Bronze Face Cream SPF10. Iš tikrųjų tai yra apsauginis kremas nuo saulės, tačiau, dėl jo suteikiamo bronzinio atspalvio, nutariau apie šį produktą kalbėti būtent dabar. Konsistencija labai lengva, o kvapas beveik nejuntamas. Iš esmės tai yra labai universali priemonė. Ji ne tik suteikia gražų, natūralų atspalvį, bet ir saugo nuo žalingo saulės poveikio.

Šviesios odos merginoms siūlyčiau tepti kremą tik ant tų vietų, kurioms norisi suteikti ryškesnį bronzinį efektą. Su kremu galima sužaisti taip, kaip darytume su bronzantu. Paryškinti skruostikauliai, zonos virš ir žemiau raktikaulio, nosis bei smakras atrodo labai natūraliai - lyg veidas būtų pagavęs saulės blyksnius ir nuo apšviestų vietų kristų šešėlis.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI

20160706_204622

Savaiminio įdegio priemonės yra puiki alternatyva toms, kurios nori greitų bei akivaizdžių rezultatų. ARTEMIS puikus toms, kurios nori atrodyti įdegusios ir tuo pat metu saugotis nuo saulės daromo poveikio. DOUGLAS SUN koncentratas tobulai tiks net ir šviesiausios odos merginai, kuri nori palaipsniui įgauti bronzinį įdegį. COLLISTAR toms, kurios nori džiaugtis įdegiu ištisus metus. Ir galiausiai – nebijokite servetėlių! Jas naudoti yra daug lengviau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kas tas savaiminis įdegis ir kaip jis atsirado?

Štai keli paprasti pagrindiniai faktai:

  1. Iki XXa. pradžios įdegis buvo siejamas su skurdu, o grožio kultu laikoma šviesi, net blyški oda.
  2. Viena iš teorijų, kada išpopuliarėjo įdegusi oda, tai po vienos iš Coco Chanel kelionių laivu, kai ji kiek per daug laiko praleido saulėje ir viešumoje pasirodė su bronziniu įdegiu. Netrukus grožio industrijoje įvyko lūžis ir tuometinės žvaigždės pradėjo siekti tokio odos atspalvio.
  3. Pirmosiomis dirbtinio įdegio priemonėmis galima laikyti arbatos maišelius.
  4. Pagrindinė dabartinių savaiminio įdegio priemonių sudedamoji dalis yra dihidroksiacetonas (DHA). DHA – nekenksminga cukraus forma, kuri, reaguodama su odoje esančia aminorūgštimi, suteikia jai rusvą atspalvį, panašų į natūralų, saulėje įgautą, įdegį.
ARTEMIS More Than SPF Bronze Face Cream SPF10 Collistar Face Magic Drops COMODYNES Instant Tanning One Day Color DOUGLAS SUN Self-Tanning Concentrate savaiminio įdegio priemonės