KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ MAKIAŽO PAGRINDĄ? MOKOMĖS KARTU SU ISADORA

Viena pagrindinių kosmetikos priemonių, kurios siekiame kiekvieną dieną – makiažo pagrindas. Pasirinkimas tikrai platus, bet pripažinkime, rezultatu dažnai tenka nusivilti. Tekstūra, užbaigimas, laikymasis ir, aišku, atspalvis. Visų šių aspektų tinkamas parinkimas užmaskuos netobulumus ir išryškins privalumus. Išmokime tai padaryti kartu su ISADORA!

Kodėl ISADORA?

Nusprendžiau, kad šią temą geriausiai atskleis būtent ISADORA makiažo pagrindai. Vis daugiau atsiranda tokių moterų, kurios skundžiasi jautria veido oda, kurią dar labiau sudirginti gali įvairios sudedamosios produkto dalys. ISADORA priemonės pagamintos iš labai kokybiškų žaliavų, o sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų, taigi jas drąsiai gali rinktis visų odos tipų savininkės. Dar vienas pliusas – itin platus skirtingų makiažo pagrindų pasirinkimas. Nuo itin lengvo dengimo iki stipraus maskavimo. Viskas kiekvienos skoniui ir poreikiui.

Renkantis skirtingus makiažo pagrindus galime išgauti skirtingo maskavimo ir skirtingo užbaigimo rezultatus. Nuo labai lengvo ir natūralaus iki sunkaus ir ilgai išliekančio. Nuo suteikiančio švytėjimo iki visiško matiško. Ir pirmi du dalykai, kuriuos turite padaryti renkantis sau produktą, tai nuspręsti, kokio dengimo ir efekto norite bei kokio tipo yra jūsų oda. Aiškiai žinant šiuos dalykus visas darbas taps daug lengvesnis.

Odos tipai

Paprastai odos tipai skirstomi į šias grupes: normali, sausa,  riebi ir mišri.

Riebios odos bruožai: poros didelės, oda stora, gelsva, dažnai blizga.

Sausos odos bruožai: porų nesimato, oda neblizga, plona, dažnai tempia, šerpetoja.

Normalios odos bruožai: poros vidutinės arba smulkios, rausvo atspalvio, kartais gali būti riebi T – zonoje.

Mišrios odos bruožai:  turi riebios ir sausos arba normalios odos bruožų (pvz.: skruostai sausi, šerpetoja, o T – zona labai riebi, kemšasi poros, atsiranda spuogai.

Matinis ar švytintis?

Tradiciškai teigiama, kad matiniai makiažo pagrindai skirti riebesnės odos savininkėms, o švytintys – sausos. Jie suteikia odai to, ko trūkstą. Jei oda turi dideles poras ir yra linkusi blizgėti, naudojamos matinės priemonės ir taip kontroliuojama problema. Jei oda sausa, švytintys makiažo pagrindai suteikia sveiko spindesio ir drėgmės.

Visa tai yra visiška tiesa, bet žinot ką, kodėl odos tipas turi mus įpareigoti, kokio užbaigimo makiažo pagrindą turime naudoti? Tinkamas kremas, makiažo bazė, kokybiškas makiažo pagrindas ir visa likusi rutina gali padėti sukurti tokį įvaizdį tokį, kokio norime, o ne kokio reikia.

LENGVAS MASKAVIMAS

Tai labai lengvos tekstūros ir švelniai dengiamas makiažo pagrindas. Ką reiktų atsiminti apie tokio tipo produktus, tai kad jie atrodo labai natūraliai ir puikiai tinka sausai odai, nes neišryškina šerpetotų vietų. Ilgas išsilaikymas labai priklauso nuo odos tipo. Ant sausos odos toks pagrindas atrodys idealiai ilgiau nei ant riebesnės. Riebios ar mišrios odos savininkės taip pat neprašaus pasirinkusios vandens pagrindo makiažo pagrindą, bet joms reikėtų nepamiršti papildomos fiksacijos. Oda natūraliai dienos eigoje išskirs riebaliukų ir T zona pradės blizgėti. Bet rankinėje turimas fiksatorius ar kompaktinė pudra tikrai išgelbės situaciją!

ISADORA Hydralight Water-Based Matte Make-Up

DSC_0845

Tai lyg suderinti nesuderinami dalykai. Dažnai vyrauja toks nusistatymas: jei oda linkusi į riebumą – rinkis matines priemones ir tai apsaugos nuo blizgesio, jei į sausumą – vandens pagrindo, nes tai neišryškins sausumo. Šis makiažo pagrindas unikalus tuo, kad tinka tiek vienoms, tiek kitoms. Drėkina sausą odą, bet tuo pat metu suteikia matiškumo. Yra tikrai lengvo maskavimo, tad nesukuria kaukės efekto. Tobula kasdien, tobula vasarą!

VIDUTINIS MASKAVIMAS

Vidutinio maskavimo makiažo pagrindai išlieka ilgiau nei vandens pagrindo priemonės, bet ne ant visų odos tipų gulasi vienodai lygiai ir gražiai. Sausesnės odos savininkėms, jei pastebite, kad patepus veidą makiažo pagrindu, ji pradeda atrodyti kaip Sachara, patariu tinkamai sudrėkinti veidą ir naudoti makiažo bazę. Stipresnio maskavimo priemonės ant riebesnės odos išsilaiko nevienodai, taigi irgi nepamirškite bazės ir fiksacijos pabaigoje. Užtepus pagrindą gali ryškiau matyti poras? Rinkis poras užpildančią priemonę ir šią problemą galėsi pamiršti.

ISADORA Wake up Make-up

DSC_0849

Lengvas, bet pakankamai gerai maskuojantis. Skirtingai nei Hydralight Water-Based Matte Make-Up, šis pagrindas yra kiek stipriau dengiantis, bet vis dar labai natūraliai atrodantis. Jei neturite kokių nors didesnių netobulumų, papildomų maskavimo priemonių tikrai nereiks. Beje, nors šis produktas ir nesuteikia matiškumo, bet išsilaiko stebėtinai ilgai. Papildomai užfiksavus T zona kompaktine pudra, o visą veidą fiksatoriumi, oda tobulai atrodo nuo ryto iki vakaro.

ISADORA NUDE SENSATION FLUID

DSC_0831

Vis dar labai lengvas, bet kiek stipresnio maskavimo makiažo pagrindas. Labai skystos  ir lengvos konsistencijos, todėl puikiai tinka net ir labai sausai odai. Ta pati konsistencija leidžia labai lengvai paskirstyti priemone bet kokiu mėgiamu įrankiu: drėgna kempinėle, teptuku ar net pirštais. Tik vienintelis patarimas, jei mėgstate kempinėlę – nepilkite makiažo pagrindo tiesiai ant jos. Kempinėlės yra linkusius sugerti daug produkto, o šio, dėl jo lengvos tekstūros, „suvalgys“ dar daugiau. Iš pradžių pirštais ar šepetėliu paskirstykite, o jau tada gražiai viską suliekite kempinėle.

VIDUTINIS - STIPRUS MASKAVIMAS

Šio tipo maskavimo tipas reikalingas ne visoms, bet jei laukia vakarėlis ar reikia paslėpti ryškesnius  veido netobulumus – tai puiki išeitis. Bet reikia įsiminti vieną dalyką – tai yra gan sunkus produktas, tad būtina tinkamai paruošti odą, idealiai parinkti spalvą, viską be priekaištų išlyginti ir sulieti. Kitu atveju bus labai akivaizdu, kad ant jūsų veido yra kažkas tepta, arba dar blogiau – atrodysite kaip su kauke.

Stipriai maskuojantys ir ilgai išliekantys produktai dažnai verčia susidurti su keliomis problemomis – sausiaodėms išryškina sausas vietas, mišrios ar riebios odos savininkėms išryškina poras. Bet tai lengva ištaisyti naudojant atitinkamą dieninį kremą ir makiažo bazę. Dar vienas patarimas – sunkų makiažo pagrindą tepkite drėgna kempinėle. Ji tolygiai paskirsto produktą, suteikia gerą dengimą, bet neleidžia jo palikti itin daug, nes tiesiog sugeria perteklių.

COVER UP STICK ’N BRUSH FOUNDATION & CONCEALER SPF 30

DSC_0685

Kam nepatinka 2in1? Pieštuko formos makiažo pagrindas ir maskuojamoji priemonė patogus tiek kasdien, tiek kelionėje. Su šiuo produktu galima sukurti ganėtinai natūralų įvaizdį – visą veidą vienodai padengiate priemone, o papildomą sluoksnį dedate tik ten, kur reikia paslėpti ryškesnius netobulumus. Kitoje pusėje yra labai švelnus, bet tankus šepetėlis, su kuriuo viskas lengvai suliejama. Vienintelis minusas – jis labai mažas, tad lyginimas užtruks minute ilgiau.

COVER UP FOUNDATION&CONCEALER

DSC_0842

Gerai maskuoja ir ilgai išlieka. Tai dar vienas COVER UP linijos produktas, kuris gali būti naudojamas tiek kaip makiažo pagrindas, tiek kaip maskuojamoji priemonė. Kaip ir su visom tokio stiprumo priemonėmis, tai ir šiai reikia paruošti odą, o dengti naudokite drėgną kempinėlę. Jei reikia stipresnio padengimo, drąsiai tepkite antrą sluoksnį ir idealiam odos vakarui jau pasiruošusios.

Kaip pasirinkti tinkamą makiažo pagrindo spalvą?

Galime pradėti kalbėti apie šiltus ir šaltus odos atspalvius, bet ne visi gamintojai taip skirsto savo produktus, tad tikrai nesiūlau pirkti remiantis tik tuo. Jei renkatės naują pagrindą, tikrai pirmiausia išbandykite, o tik tada leiskite pinigus. Bet ir bandyti reikia mokėti. Dažnai matau, kaip atėjusios į parduotuvę moterys pakilnoja mėginėlius ir tepa juos ant rankos. To tikrai nerekomenduoju. Juk tepsite makiažo pagrindą ant veido, o ne ant rankos, taiga ir atspalvį reikia rinkti pagal veido odos toną.

DSC_0820

Rinkdamosis atspalvį, produkto šiek tiek tepkite nuo skruosto, per smakrą ar šiek tiek žemiau. Taip rasite tokį tarpinį variantą, kuris tiks tiek veidui, tiek kaklui, tad išgausite itin natūralų rezultatą. Veidas paprastai būna kiek tamsesnis nei kaklas, nes nuolat gauna saulės spindulių, tad renkantis tik pagal veido spalva ar tik pagal kaklą galima ir prašauti.

cover up Isadora makiažo kempinėlė makiažo patarimai maskavimas mišri oda odos tipai riebi oda Sausa oda