KOVOJAME SU ŠALČIU: KAIP APSAUGOTI ODĄ IR PLAUKUS?

Žiema neabejotinai yra vienas gražiausių metų laikų. Sniegu nukloti laukai, kurie kristaliukais tviska saulės spinduliuose – tai gražioji šio sezono pusė. Bet yra ir kita, daug iššūkių kelianti dalis: slidūs keliai, pusnys, šaltas vėjas ir nuolat šildomos patalpos. Tai ne tik koreguoja mūsų kasdienos įpročius, bet ir verčia šį tą keisti savo odos ir plaukų priežiūroje. Štai keli patarimai, kaip kovoti su atšiauriu oru ir maksimaliai apsisaugoti.

Švelnios ir apsaugotos rankos

DSC_0059

Ne tik lauke vyraujantis šaltukas, bet net ir paprastas rankų plovimas daro didelę įtaką odos būklei. Juk rankas plauname bent dešimt kartų per dieną, o patalpose dabar tvyrantis šildymo sezono išsausintas oras, tikrai nepadeda. Štai keli paprasti žingsniai, kurie leis apsisaugoti nuo išsausėjusios ir tempimą jaučiančios odos.

 • Rankas plaukite muilais, kuriuose yra medaus, migdolų ar jojobos aliejaus.
 • Nusausintas rankas palepinkite kremu. Jame esančios maitinančios savybės į odą prasiskverbs gerokai giliau, jei rankos bus vis dar kiek drėgnos.
 • Rinkitės tirštesnius ir riebesnius rankų kremus. Juose esantys lipidai ir įvairūs aliejai maitina odą kur kas intensyviau nei lengvos tekstūros kremai.
 • Rūpinkis ranku oda net tada, kaip miegi! Prieš miegą patepk rankų odą storesniu kremo sluoksniu ir užsidėk medvilnines pirštines. Patikėkite, skirtumą pajusite jau kitą rytą.
 • Nepamirškite atidesnės nagų odelių priežiūros.

Lygus odos atspalvis: skelbiame kovą raudoniui

kovojame su salciu

Aišku, yra tam tikras odos tipas, kuris nuolat linkęs į raudonį. Bet pripažinkime, šiuo metų laiku šį problema pasidaro aktuali net tiems, kurie paprastai su ja nesusiduria. Oda parausta, kai pajunta tam tikras aplinkos permainas.  Patekusi į karštą arba šaltą aplinką ji junta stresą, dėl kurio kraujagyslės išsiplečia arba susitraukia. Štai, kaip galime nuo to apsisaugoti:

 • Naudokite neputojantį veido prausiklį ir porų nekemšantį maitinantį veido kremą.
 • Viena iš priežasčių, kodėl gali pasirodyti raudonis, yra UV spinduliai, todėl nuolat naudokite kremą, kuris saugo nuo saulės poveikio.
 • Odą ramina ir raudonio padeda išvengti vitaminas E, žalioji arbata ar dumbliai. Paieškokite priemonių, kuriuose yra šių ingredientų ir oda jums padėkos.
 • Jei raudonis vis dėlto pasirodė, jį neutralizuokite žalsva makiažo baze. Ją tepkite prieš makiažo pagrindą ir taip užtikrinkite lygų odos atspalvį.

Švelnūs plaukai

Viso ekrano užfiksavimas 2017-01-09 000755

Temperatūros kaita, kai iš šaltos aplinkos patenkame į prikaitintas patalpas ir atvirkščiai, tikrai nėra pati geriausia draugė mūsų plaukams. O dar megztiniai, šalikai ir kepurės... Visi kartu jie stipriai veikia plaukų būklę: išsausėję,pavargę ir linkę į elektrinimąsį. Nenorite visą žiemą vaikščioti su kuodu? Keli paprasti žingsniai to išvengti:

 • Plaukite plaukus su drungnu vandeniu ir stenkitės tai daryti ne dažniau nei kas antrą dieną. Dažnas plovimas sausina jau ir taip stresą patiriančius plaukus. Retas plovimas ne tik stiprins natūralią apsaugą, bet ir padės spalvai išlikti kur kas ilgiau.
 • Po plovimo naudokite priemones, kurių nereikia nuplauti ir bent kartą per savaitę pasilepinkite plaukų kauke. Abu užtikrins sveiką švytėjimą ir sutramdys visur skraidančias sruogas.

kovojame su salciu1

 • Jei nutarėte dėvėti kepurę, būkite tikros, kad ją užsidėjote ant visiškai sausų plaukų. Kitaip ją nusiėmusios turėsite taikytis su sukritusia, apminties neturinčia ir netvarkinga šukuosena.

It šilkas švelnios kojos

Viso ekrano užfiksavimas 2017-01-09 000932

Net ir rūbais apsaugotos kojos jaučia tiek šaltį, tiek karštį patalpų viduje. Temperatūros permainos gali iššaukti itin sausą ir dėl to net niežtinčią odą. Užtikrinkime švelnią ir komforto jausmo nepraradusią odą:

 • Dušo procedūras pradėkite aliejinio pagrindo kūno šveitikliu. Tai ne tik padės atsikratyti negyvų odos ląstelių, bet ir iš karto ją pamaitins.

DSC_0068

 • Naudokite kremines tekstūros prausimosi priemones. Jos neerzins jau ir taip sausos odos bei apsaugos nuo to pasikartojimo.
 • Nepamirškite kūno losjono. Jį naudokite ne tik po kiekvieno prausimosi, bet ir prieš rengiantis išeiti į lauką.

Nuostabioms lūpoms išlaikyti

Viso ekrano užfiksavimas 2017-01-09 000646

Jautri lūpų oda kone greičiausiai pajaučia temperatūros pokyčius, dėl kurių atsiranda nemalonus sausumas. Užtikrinkime, kad rūpinamės jomis teisingai:

 • Bent du kartus per savaitę švelniai nušveiskite lūpų odą. Tam galite naudoti specialiai lūpoms kurtus šveitiklius ar tiesiog paprastą dantų šepetėlį.
 • Užtikrinkite, kad su savimi visada turite lūpų balzamą. Žiemos metu jis tiesiog nepakeičiamas draugas.

DSC_0079

 • Jei norite lūpoms suteikti spalvos, lūpų blizgius pakeiskite lūpų balzamu su atspalviu. Taip ne tik išvengsite lipnių lūpų, prie kurių lips į visas puses draikomos plaukų sruogos, bet ir suderinsite apsaugą su spalva.
 • Jaučiate tempimą ir neturite šalia savęs lūpų balzamo? Jokiu būdų nepalaižykite lūpų! Taip, trumpam laikui tai sumažins nemalonų jausmą, bet drėgnos lūpos taps itin pažeidžiamos ir šaltis dar labiau jas išsausins.

Kad makiažas išliktų kuo ilgiau

Kai lauke yra itin šalta ir vėjuota, nieko nuostabaus, kad akys pasidaro kiek jautrios ir pradedame ašaroti. O su ašaromis kartu bėga blakstienų tušas, palaipsniui dingsta pravedimas. To paprasta išvengti su vandeniui atspariomis priemonėmis. Dabar, kai kosmetikos pasirinkimas labai platus, beveik dauguma tušų turi vandeniui atsparius atitikmenis. Taip nereikės atsisveikinti su mėgstamais produktais ir užtikrinsite, kad akys atrodo nepriekaištingai.

20161120_153922

Kita problema, su kuria tikrai susiduriame, tai kai makiažas pasilieka ant šaliko ar aukštos apykaklės. Ištepti rūbai – ne didžiausia problema. Makiažo pagrindas, skaistalai ar kontūravimo priemonė nusivalo netolygiai, todėl nusivyniojus šaliką mūsų veidai gali atrodyti kiek juokingai. Tokiomis dienomis yra nepakeičiamas makiažo fiksatorius. Rūbai apsaugoti, o makiažas lieka ten, kur ir turi būti.

DAR KELI PAPRASTI TRIUKAI:

 • Skirkite daugiau dėmesio savo skalpui. Išsausėjusi galvos oda gali paskatinti pleiskanų atsiradimą.
 • Mėgstate ryškius lūpdažius? Pakeiskite savo matinius į kreminės tekstūros dažus. Taip užtikrinsite ilgalaikį maitinimą.
 • Reguliariai mankštinkitės. Po 20-30min. bent du kartus per savaitę padės įveikti atšiaurios žiemos padarinius. Aktyvesnės veiklos metu išsiskiria endorfinai, kurie yra tikras vaistas nuo streso. Atsikratykite nemigos, patamsėjusių paakių ir džiaukitės nuolat švytinčia oda.
 • Jei džiovinate plaukus džiovintuvu, nustatykite kuo mažesnę temperatūrą. Visas procesas nors ir užtruks ilgiau, bet apsaugosite plaukus nuo išsausėjimo. Temperatūros mažinimas galioja ir kitiems plaukų formavimo prietaisams, pvz., tiesintuvams. Ir prisiminkite: kuo rečiau – tuo geriau!

apsauga nuo šalčio Douglas Beauty System Douglas Hair Douglas Home SPA Douglas Naturals šaltis