THE ORDINARY: kaip susikurti teisingą odos priežiūros ritualą?

THE ORDINARY prekės ženklas, nors ir gana jaunas, tačiau tikrai labai žinomas visame pasaulyje.  Aiški, klinikiniais tyrimais ir funkcionalumu paremta misija bei prieinamos kainos santykis netruko sukaupti armiją gerbėjų. Bet kaip nepasiklysti ir tinkamai sukurti teisingą odos priežiūros ritualą? Renkantis neatsakingai ne tik kad nenudžiugins trokštamas rezultatas, bet gali iškilti ir nemalonių reakcijų.

Tai gal skamba gana gąsdinančiai, tačiau į savo grožio rutiną įtraukiant bent vieną THE ORDINARY produktą, labai svarbu atidžiai išnagrinėti jo aprašymą. Kaip, kada, su kuo, o svarbiausia – su kuo NEnaudoti vienos ar kitos priemonės.

Kai pradėjau gilintis į patį prekių asortimentą, iš pradžių viskas atrodė sudėtinga. Tam, kad nei man, nei jums toliau nereikėtų klaidžioti po tankų mišką, paruošiau kelias pagrindines taisykles. Vadovaujantis jomis be jokių rūpesčių bus galima THE ORDINARY produktą įterpti į jau turimą veido odos priežiūrą. Arba susikurti visiškai naują.

Prieš naudojant naują produktą, išsiaiškinkite su kokiomis medžiagomis gali kilti kontraindikacijų

THE ORDINARY asortimentą sudaro įvairios rūgštys, peptidai, retinoidai, stiprūs antioksidantai. Daugelyje priemonių galima sutikti ir vitaminą C. Visos šios medžiagos yra stiprūs kovotojai su tam tikromis odos problemomis. Bet kuri viena iš medžiagų gali sukelti kokio nors lygio odos sudirginimą. Tai yra normalu. Tačiau nežinant, kaip naudojamą produktą teisingai derinti su kitais, įmanoma tą dirginimą taip sustiprinti, kad pasekmės jausis dar ilgai.

Kiekvienas THE ORDINARY produkto aprašymas pabrėžia, su kuo priemonės naudoti negalima. BŪTINAI atkreipkite į tai dėmesį.

Produktus naudokite tuo paros metu, kaip nurodo gamintojas

Naudojimo laikas svarbus ne tik dėl galimo dirginimo, bet ir priemonės suteikiamo poveikio. Svarbu žinoti, kaip funkcionuoja ir pati oda. Dieną ji atlieka apsauginę funkciją, o naktį įjungia savo regeneracinį varikliuką, ilsisi. Būtent dėl to didžioji dalis rūgščių ar retinolių naudojami vakarinio ritualo metu. Taip greičiau atsikratomos pigmentinės dėmės, raukšlelės, spuogeliai ir pan. Dar svarbiau, kad dalis tų medžiagų padidiną jautrumą UV spinduliams. Tad jei vakarui skirtos priemonės bus naudojamos ryte, oda taps itin pažeidžiama.

Jei norite į savo rutiną norite įtraukti daugiau nei vieną produktą, svarbu, kad ją sudarytų ne daugiau kaip 4 skirtingi produktai ir jie vienas paskui kitą būtų tepami šia tvarka:

Vandens tirpalai

Bevandeniai tirpalai

Aliejai ir aliejaus tirpalai

Suspensijos

 

Trumpai tariant, bet kokio tipo tirpalas turi būti naudojamas prieš aliejinius produktus. Plečiant rutiną, patartina atskirti vandens tirpalus nuo bevandenių.  Pastarųjų sąrašas kiek trumpesnis į jo pagrindą susidaro retinolis ir retinoidai, askorbo rūgšties tirpalai, EUK, migdolų rūgštis, skvalanas. Tuo tarpu vandens tirpalus sudaro priemonės su hialurono rūgštimi, Buffet, pieno rūgštys. Kiekvienu atveju prieš naudojimą rekomenduoju atidžiai paanalizuoti produkto aprašymą.

Ką daryti, jei turit kelis tos pačios formos produktus? Šiuo atveju reiktų atsižvelgti į odos problemas ir pirmiausia tepti tą priemonę, kuri veikia didžiausią problemą. Taigi eilę sudarome pagal prioritetus.

Prieš įvedant naują produktą, būtinai atlikite toleravimo testą

Dėl galimo dirginimo dėl stiprių koncentracijų, tikrai labai rekomenduoju kiekvieną kartą atlikti toleravimo testą. Geriausią priemonę užtepti viršutinėje dilbio dalyje ir palaukti 24 valandas. Jei pasireiškia paraudimas, deginimas ar kitoks nemalonus pojūtis, produkto geriau nenaudoti.

 

Informacijos daug, bet kaip tai atrodo praktiškai?

Taigi pirmiausia nusprendžiam su kokia ar kokiomis problemomis norime kovoti. Ruduo ir žiema labai tinka mažinti/naikinti įsisenėjusias ir per vasarą atsiradusias pigmentines dėmes. Tad pasvarstykime, kaip gali atrodyti jų naikinimo strategija.

RYTAS

Čia verta priminti, kaip veikia oda. Nors norisi greito rezultato, dienos metu nieko stipraus naudoti nepatartina. Puiki pradžia būtų Alfa arbutino 2 % + HR serumas veidui. Jis jau yra su hialurono rūgštimi, tad papildomai nebereikia rūpintis drėkinimu. Norite papildomos kovos su laisvaisiais radikalais? Drąsiai ant viršaus galite tepti EUK 134 0.1%. Ir galiausiai pasirenkame norimą aliejaus tirpalą bei kremą, kuris savo sudėtyje turi SPF apsaugą. Paskutinis žingsnis be proto svarbus. Jei jau naikiname nepageidautinas dėmeles, nesuteikime progos saulei pasidarbuoti ir ant pažeidžiamos odos apgyvendinti dar kelias pigmentacijas.

 

VAKARAS

Vakaro ritualas gali būti toks pats, tik be SPF apsaugos. Vis gi, jei norisi stipresnio poveikio, ritualą gali sudaryti visai kiti produktai.  Kadangi kovojame su pigmentacija, labai rekomenduoju į rutiną įtraukti kokią nors rūgštį. Tai galėtų būti pieno rūgšties 10 % + HR šveičiamoji priemonė veidui arba, jei norisi ko švelnesnio, bet vis tiek veiksmingo - Glikolio rūgšties 7 % tonizuojamasis tirpalas.  Prie rūgšties galima derinti gryną vitaminą C (jei oda nejautri), arba vitamino C derivatą. Šių pasirinkimas itin platus. Aš asmeniškai naudoju vitamino C suspensiją 30 % silikone, bet rinktis tikrai galite bet ką.

 

Viktė

odos priežiūros ritualai odos priežiūros rutina The Ordinary veido priežiūra veido priežiūros rutina vitaminas C
Registracija žaidime »

Laimėk elektrinį paspirtuką arba kitus EISENBERG prizus!

Pirk 2 ar daugiau prekės ženklo EISENBERG "START" linijos produktų, registruokis
ir laimėk: vieną iš 2 elektrinių paspirtukų KUGOO ES2, vieną iš 3 EISENBERG "START" linijos rinkinių arba vieną iš 20 EISENBERG "START" linijos produktų!

REGISTRUOKIS »