Veido tonikas: kas tai ir kam jo reikia?

Pastebiu, kad vis dar nemažai kam kyla klausimas – kas gi tas tonikas ir kam jo iš vis reikia? Net jeigu ir žino atsakymus, tačiau jo į savo rutiną vis tiek neįtraukia. Ir daug praranda.

Paprastai tariant, veido tonikas – lyg tarpinė stotelė tarp veido prausimo/valymo ir drėkinimo. Klaidinga manyti, kad tai tik dar vienas nereikalingas ir prekybininkų peršamas pirkinys, kuris tik palengvins kišenę.

KĄ VEIDO TONIKAS DARO?

  • Vienas pagrindinių toniko darbų – normalizuoti pH. Kam to reikia? Normalus odos pH – 5,5. Jį išbalansuoti gali tiek naudojamas prausiklis, tiek pats vanduo. Taigi tonikas nuramina ir grąžina pusiausvyrą.
  • Tonikas paruošia odą tolimesnei Sudrėkinus odos ląsteles žymiai pagerėja jų pralaidumas. Tai reiškia, kad į odą vėliau naudojamas serumas ar kremas įsigeria nepalyginamai geriau. Kitu atveju drėkinanti priemonė dažnai lieka kaip sviestas ant duonos riekelės viršaus. Krauk kiek nori, bet gilesni sluoksniai to nejaučia.

KO VEIDO TONIKAS NEDARO?

Veido tonikas nėra skirtas odos valymui. Kartais tenka girdėti, kad šia priemone šalinamas net makiažas. Taip, jis gali pašalinti makiažo ar kitų nešvarumų likučius, bet tikrai nėra tam skirtas.

VEIDO TONIKAS AR VEIDO LOSJONAS?

Dar vienas aktualus klausimas – kuo skiriasi veido tonikas nuo losjono? Kartais niekuo, kartais viskuo. Tradiciškai losjonas buvo laikomas itin lengva drėkinamąja priemone. Jis ir dabar toks yra, jei kalbame apie kūno odos priežiūrą. Šioje vietoje niekam abejonių nekyla. Sumaištis atsirado dėl gamintojų suteikiamų pavadinimų savo kuriamai veido odos priežiūrai. Rinkai plečiantis ir produktams tobulėjant, sienos tarp odos priežiūros etapų tapo sunkiai apčiuopiamos. Dabar veido tonikų yra įvairiausių rūšių. Jie pritaikyti tiek odos tipams, tiek būklėms. Be to, dažnai suteikia ir papildomos naudos – pavyzdžiui sutraukia poras ar turi priešraukšlinių savybių. Taip palaipsniui kai kuriems toniko darbą atliekantiems produktams suteikdavo losjono vardą. O dabar kartais tenka matyti net tokius pavadinimus kaip TONIC LOTION. Belieka kiekvieną kartą įsigilinti į prekės aprašymą ir vadovautis jame nurodytu naudojimusi.

KĄ RINKTIS?

Nors savo odą galėčiau pavadinti mišria ir linkusia į riebesnę pusę, vis dėlto labiausiai mėgstu sausai odai skirtus tonikus. Bet kokiam odos tipui reikalingas drėkinimas, o tonikas puikus būdas pradėti. Šiuo metu mano asmeniniai favoritai – SENSILIS Ritual Care Hidro-Nourishing Toner ir CHRISTIAN BRETON Floral Lotion.

SENSILIS tonikas man atrodo itin universalus ir tinkantis jei ne visiems, tai daugeliui odos tipų. Oda nuraminama ir subalansuojama. Aplanko nepakartojamas švaros ir komforto jausmas.

CHRISTIAN BRETON Floral Lotion ne tik ramina, balansuoja,  bet ir suteikia drėgnumo, putlumo pojūtį. Neabejoju, kad šis produktas puikiai patenkins sausos ir net stipriai dehidratuotos odos poreikius.

Visgi toms, kurios turi tikrai riebią ar į acnę linkusią odą, labai rekomenduoju išbandyti DOUGLAS FOCUS Clear Focus Clarifying Toning Lotion. Tonizuota, atgaivinta bei subalansuota oda. O kur dar sudėtyje esantis arbatmedis, kuris savo antiseptinėmis savybėmis padeda spręsti spuogelių problemą.

Christian Breton clear focus sensilis veido tonikas Veido valymas