LAUŽOME MITUS: odos ir plaukų priežiūra žiemą

Termometro stulpelis nusileidęs gerokai žemiau 0°C, o kaustančio šalčio pasekmės jaučiamos net ir šiltai sėdint su arbatos puodeliu rankose. Šiuo metu itin aktualu atidžiau pažvelgti į savo odos bei plaukų priežiūrą ir ją pakoreguoti. Kas tiko vasarą, gali visai netikti žiemą. Vis gi vyrauja be galo daug mitų, kokia priežiūra šiuo metu turėtų ar neturėtų būti. Kviečiu panagrinėti bent kelis populiariausius jų. Gal būtent mitų laikymasis jus skiria nuo tobulai besijaučiančios ir atrodančios odos.

ODOS PRIEŽIŪRA

MITAS: žiemą negalima naudoti drėkinamųjų priežiūros priemonių, nes jos, veikiamos šalčio, sausina odą. Žiemą – maitinimas, vasarą – drėkinimas.

mitai apie salti1

TIESA: žiemą būtinas drėkinimas. Visiems odos tipams. Temperatūrų kaita, šildymo įtaisai sausina gilius odos sluoksnius, todėl net ir riebiausias kremas neužtikrins drėgmės balanso. Idealiausias variantas - priemonių derinimas. Pavyzdžiui, drėkinamosios priemonės tepamos pirmos, kad pasiektų ir pasirūpintų giliausiais odos sluoksniais, o maitinamosios – ant viršaus tam, kad atliktų ne tik maitinimo, bet ir apsaugos funkciją. Šis žingsnis kaip skydas neleistų iš odos išeiti drėgmei, o iš išorės sulaikytų alinančio šalčio, vėjo ir temperatūros pokyčių poveikį.

Verta pabandyti

Pabandykite miegamajame pastatyti oro drėkintuvą. Jis tikrai reikalingas, jei vargina sausa oda.  Jis neleis šildytuvui išsausinti oro, tad ir oda ilgiau išlaikys drėgmę, nesijaus diskomforto kvėpavimo takuose.

MITAS: žiemą nereikalinga SPF apsauga.

BEAUTYLIFESTYLE_BeautyVisual_TurtleNeck_Smile_WinterproofYourBeauty_30112020_RGB

TIESA: žiemą, kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku, priemonės su SPF iš ties reikalingos. Nu ir kas, kad saulė nelepina šiluma ar slepiasi po debesimis, tačiau jos spinduliai turi tokį pat neigiamą poveikį. UV spinduliai skatina laisvųjų radikalų kaupimąsi, iššaukiami ankstyvi senėjimo požymiai, susidaro pigmentinės dėmės.  Geriau visam tam tiesiog užkirsti kelią nei vėliau ilgai dirbti, kad ta žala būtų ištaisyta.

Verta pabandyti

Jei nenorite į savo odos priežiūros priemonių sąrašą įtraukti dar vieno kremo, tada bent rinkitės makiažo priemones su apsauga nuo saulės. Pavyzdžiui makiažo pagrindą. Ir spalva lygesnė, ir apsauga  užtikrinta.

MITAS: žiemą dėl šalčio poveikio oda tampa jautresnė, todėl jos geriau nešveisti. Taip tik dar labiau ją suerzinsit.

ShowMeYourFeet (2)

TIESA:  pagal odos poreikį parinktas tinkamas šveitiklis ne tik kas nepablogins, bet ir pagerins odos būklę. Pašalintas viršutinis sausas odos sluoksnis skatina greitesnį jos atsinaujinimą, o vėliau naudojamos priežiūros priemonės giliau ir geriau įsigeria.

 

Verta pabandyti

Išbandykite kreminius ar aliejinio pagrindo kūno ir veido šveitiklius. Taip ne tik pašalinsite negyvąsias odos ląsteles, bet ir pamaitinsite odą.

PLAUKŲ PRIEŽIŪRA

MITAS: žiemą plaukai elektrinasi dėl kepurės ir šaliko, kurį nešioji.

mitai apie salti

TIESA: iš dalies šiame mite tiesos yra, bet pirminė priežastis tikrai ne ta. Plaukai pirmiausia elektrinasi ne dėl vilkimų rūpų, o dėl sauso oro. Šaltuoju metu oras išsausėja, o kartu išsausėja ir plaukai. Vėliau, kontaktuodami su audiniais, jie įsikrauna ir prasideda magneto efektas. Vienodą krūvį turintys plaukai stumia vieną kitą nuo saves ir kiekvienas jų skrenda į priešingą pusę.

Ką galima padaryti? Pirmiausia drėkinti. Pradedant tam skirtu šampūnu, baigiant kaukėmis. Taip pat padės ir maitinimas aliejumi. Užtepi ir palaikai bent 10min iki plovimo.

BEAUTYLIFESTYLE_BeautyVisual_Skincare_Oil on face_Oils_ 31072020_RGB

Ko geriau NEdaryti? Prie plaukų elektrinimosi prisideda ir plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir visi kiti karštį naudojantys plaukų formavimo įtaisai. Taip pat itin dažnas stiprių formavimo priemonių kaip fiksavimo lakas ar putos naudojimas. Visa tai dar papildomai džiovina plaukus.

Verta pabandyti

Pakeiskite plaukų šepetį iš turinčio plastiko į natūralų medinį. Taip pat saugokite plaukus nuo šalčio. Net ir ilgiausius plaukus paslėpkite po kepure. Svarbiausia, kad ji nebūtų per ankšta ar per stora.

 

MAKIAŽAS

MITAS: žiemą negalima dažytis matiniais lūpų dažai. Ir taip jautrios lūpos dar labiau išsausės.

All_about_the_lips_Motiv3

TIESA: lūpas dažyti tikrai galima. Pirmiausia jau daugelis matinių dažų gamintojų yra atsižvelgę į tokių produktų sudėtį ir dabar dauguma atveju vyrauja tik prisiminimas apie pirmuosius dažus, kurių dalis tikrai prisidėdavo prie odos sausumo. Dar svarbiau yra net ne patys dažai, o lūpų paruošimas jų dengimui. Jei ant neparuoštos odos iš karto tepsite makiažą, jis juk irgi neatrodys tobulai, tiesa? Todėl prieš tepant bet kokius lūpų dažus, pirmiausia jų odą nušveiskite ir būtinai patepkite lūpų balzamu ar kita mėgstama maitinančia priemone. Ant viršaus užtepti lūpų dažai tokiu atveju net atliks apsauginę funkciją ir neleis taip greitai pajusti sausumą.

Close up of woman with pink lipstick licking sugar covered lips

Verta pabandyti

Kad apie bioceliuliozines veido kaukes esate girdėjusios, net neabejoju. O ar žinote, kad tokios pats veiksmingos yra ir lūpų kaukės? Jautri ir nuolat skilinėjanti oda nusipelnė atidaus rūpesčio, o kaukė yra idealus būdas tą daryti.

CAMPAIGN_BeautyVisual_LipMask_MintNails_ZoningCare_30112020_RGB

Tikiuosi, kad šių kelių mitų paneigimas padės dar labiau mėgautis žiema ir suprasti, kad net ir su žvarbiausiu oru galima nesunkiai susidraugauti.

išsausėjusi oda išsausėjusių lūpų priežiūra odos priežiūra žiemą plaukų elektrinimasis plaukų priežiūra žiemą Sausa oda sausos lūpos